bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2014
  • 3 września 2014
  • wyświetleń: 3361

Park Słowackiego do liftingu

Park Słowackiego przejdzie drobną modyfikację. W trzech miejscach powstaną schody, które mają ułatwić przemieszczanie się spacerowiczów.

Reklama

- Schody powstaną w miejscach, w których ukształtowanie terenu utrudnia lub uniemożliwia swobodne przemieszczanie się, zwłaszcza w okresach deszczowych lub w zimie - mówi Szymon Gąsowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Tu powstaną schody · fot. bielsko.info


Pierwsze schody powstaną w pobliżu głównej bramy do parku od ulicy Słowackiego - przy alejce małego rowerzysty. Stopnie zostaną także zainstalowane przy furtce na plac zabaw. Obecnie nie ma tam utwierdzonej nawierzchni, stąd w okresach deszczowych tworzy się warstwa błota. Trzecie schody ułatwią dojście spod bramy głównej parkingu wielopoziomowego. Konstrukcja powstanie na miejscu wydeptanej ścieżki.

Całkowita powierzchnia zabudowy wyniesie 41 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to blisko 31 tysięcy złotych, a jej realizacją zajmie się firma Urządzanie, Konserwacja, Remonty Terenów Zieleni - Handel
Barbara Duda z Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.