bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2011
  • wyświetleń: 2047

Pszczyna w finale konkursu Google

Pszczyńska starówka - jako jedyne miejsce z województwa śląskiego - znalazła się w finale konkursu ogłoszonego przez Google. Nagrodą jest przygotowanie materiału do popularnej aplikacji "Street View". Już dziś można głosować w internecie!

google street view


Głosy można oddawać na stronie www.google.pl/streetview/polska do 26 lipca.

Do zwycięzcy tego lata przyjedzie ekipa Street View i którego zdjęcia jako pierwsze zostaną opublikowane w Mapach Google. Zwycięzca plebiscytu będzie również specjalnie wyeksponowany w internetowej galerii polskich skarbów.

Google zaprezentował w poniedziałek finałową 15-tkę najciekawszych i najpiękniejszych polskich miejsc wskazanych w plebiscycie "Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View". Lista została stworzona na podstawie kilku tysięcy zgłoszeń internautów.

W finałowej 15-ce znalazły się zarówno popularne, jak i mniej typowe miejsca, które swoim urokiem podbiły serca internautów. Są to:
Białystok - Pałac Branickich i Rynek Kościuszki
Ciechocinek - Tężnie solankowe
Kraków - Rynek Główny
Lublin - Stare Miasto
Łódź - ul. Piotrkowska
Malbork - Zamek Krzyżacki
Poznań - Stary Rynek
Pszczyna - Starówka
Szczecin - Wały Chrobrego i Starówka
Tarnów - Stare Miasto
Tomaszów Mazowiecki - Rezerwat "Niebieskie Źródła"
Toruń - Stare Miasto
Ujazd - Pałac Krzyżtopór
Wrocław - Rynek i Ostrów Tumski
Zamość - Stare Miasto

Patronem plebiscytu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Od 16 czerwca na polskich drogach można już spotkać samochody Street View, które, niezależnie od plebiscytu, przez całe lato będą robiły zdjęcia w obrębie 5 polskich miast - w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu oraz Krakowie.

Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można oglądać ujęcia wykonane na wszystkich 7 kontynentach, w 27 krajach. Dodatkowo użytkownik może sprawdzić atrakcje turystyczne w danym miejscu.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.