bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2540

Kontrolowali motocykle i quady

Blisko 100 skontrolowanych pojazdów, 23 kierujących ukaranych mandatami za zbyt szybką jazdę, brak uprawnień do kierowania jednośladami, zatrzymane dowody rejestracyjne za zagięte, nieczytelne tablice rejestracyjne to efekt policyjnych działań "Motocykl i quad".

Reklama

Działania prowadzone były w bielskiej Wapienicy, Straconce oraz w Szczyrku, na szlakach leśnych prowadzących na Skrzyczne i Klimczok oraz w Kobiernicach. Policyjne patrole na motocyklach i w pojazdach terenowych kontrolowały górskie szlaki turystyczne i prowadzące do nich drogi dojazdowe.

motocykl kontrola
Policjanci skontrolowali 100 pojazdów · fot. KMP Bielsko-Biała


Mundurowi represjonowali kierujących terenówkami, quadami, motocyklami crossowymi, którzy naruszali zakaz wjazdu na tereny górskie, powodując zagrożenie dla osób korzystających ze szlaków turystycznych. Kierujący tymi pojazdami w sposób drastyczny naruszają bowiem normy prawne, zakłócając spokój i porządek publiczny oraz niszczą środowisko naturalne, a także w sposób nieodwracalny niszczą roślinność i płoszą zwierzęta objęte ochronną gatunkową.

Ponadto powodują szkody w infrastrukturze górskiej oraz dewastują ścieżki dydaktyczne. Policjanci kontrolowali także motocyklistów, którzy stylem jazdy, bądź stanem technicznym pojazdów naruszali obowiązujące przepisy.

Patrole skontrolowały blisko 100 kierowców. 23 ukarano mandatami za zbyt szybką jazdę, brak uprawnień do kierowania jednośladami. Mundurowi zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych, m.in. za zagięte w motocyklach i nieczytelne tablice rejestracyjne oraz nieprawidłowy stan ogumienia. W czasie akcji zatrzymano 5 nietrzeźwych kierowców samochodów osobowych.

Akcja jest odpowiedzią na liczne uwagi mieszkańców, którzy uskarżają się na motocyklistów i kierujących quadami, którzy łamią przepisy na drogach w weekendowe dni i powodują zagrożenie niebezpieczną, brawurową jazdą na górskich drogach.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.