bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2711

Chodzili z Biblią po domach

Około pięćdziesięciu członków Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Bielska-Białej głosiło Dobrą Nowinę i dzieliło się w sobotę i niedzielę swoją wiarą, pukając do domów należących do bielskiej parafii w Komorowicach.

Reklama

Ewangelizatorzy chodzili parami od drzwi do drzwi, docierali do niewierzących, niepraktykujących, ale także do tych, którzy chcą pogłębić swą wiarę.

ewangelizacja
Podczas niedzielnych Mszy św. w kościele parafialnym usłyszeć można było świadectwo nawrócenia mężczyzny oraz zobaczyć pantomimę ewangelizacyjną · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Ewangelizujący przychodzili do danego domu zaopatrzeni jedynie w Pismo Święte. Mieli specjalne legitymacje z pieczątką z parafii, zaświadczające, że są katolikami, by nie mylono nas z Świadkami Jehowy. Niejednokrotnie otrzymywali od ludzi zaproszenia na obiady i noclegi. Rozmawiali o Bogu także z przygodnie spotkanymi ludźmi na ulicy.

Niekiedy spotykali się z obojętnością, a nawet agresją. - To też jest także ważna prawda, którą trzeba przyjąć i próbować się z nią zmierzyć. Są ludzie, którzy nie chcą w ogóle rozmawiać na temat wiary i mieć cokolwiek wspólnego Kościołem - mówi ks. Sawa dyrektor Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji świętych Cyryla i Metodego w Bielsku-Białej.

Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji w Bielsku-Białej została oficjalnie zatwierdzona kilka lat temu dekretem ówczesnego ordynariusza bielsko-żywieckiego bp. Tadeusza Rakoczego. Wspólnotę tworzą studenci, osoby pracujące, małżeństwa oraz ludzie starsi.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.