bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 2956

Bielski policjant z "żelaza"

Młodszy aspirant Dawid Stwora oprócz dobrych wyników w służbie może się pochwalić niecodzienną pasją, którą jest triathlon. Mundurowy w szczególności upodobał sobie zawody na dystansie "Iron Man", gdzie zawodnicy pokonują 180 km na rowerze, 48 km biegu i płyną prawie 4 km.

Reklama

Dawid Stwora od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Przez 15 lat trenował karate, a później kolarstwo i biegi. Od ponad 3 lat z powodzeniem uprawia triathlon.

Bielski policjant z "żelaza" · fot. materiały prywatne


Swoją pasję świetnie godzi z obowiązkami służbowymi. Na co dzień dowódca Grupy Szybkiego Reagowania w Wydziale Prewencji w Bielsku-Białej, przewodnik psa tropiącego, instruktor technik i taktyk interwencji oraz pirotechnik, wybiera triathlonowe zawody dla "ludzi z żelaza".

W tym roku wywalczył vice mistrzostwo w swojej kategorii wiekowej w zawodach, które odbywały się w Suszu. Bierze także udział w cyklu zawodów Silesia Man, gdzie aktualnie zajmuje II miejsce w klasyfikacji ogólnej. W zawodach rozgrywanych w Pszczynie w ramach tego cyklu zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Przed nim kolejny, ostatni już etap Silesia Man. Dawid nawet nie myśli o zasłużonym urlopie. Już bowiem przygotowuje się do startów na kolejnych imprezach, a nad morze wyjeżdża tylko po to, aby uczestniczyć w zawodach Herbalife Triathlon, które odbędą się w najbliższym czasie w Gdyni.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.