bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 1698

Płacili za zakupy skradzioną kartą

Trójka bielszczan usiłowała zapłacić za alkohol skradzioną kartą bankomatową. Ekspedientka zorientowała się, że karta, którą płacili zbliżeniowo nie należy do nich i wezwała na pomoc ochronę. Złodzieje zostali przekazani w ręce policjantów.

Reklama

Zanim sprawcy zostali zatrzymani, zdążyli kilkakrotnie posłużyć się skradzioną kartą bankomatową. Za każdym razem kupowali alkohol za kwotę 50 złotych, za który płacili zbliżeniowo. Śledczy, którzy pracowali nad sprawą ustalili, że dzień przed zatrzymaniem sprawcy okradli w sklepie 80-letnią bielszczankę. Kobieta w czasie pakowania sprawunków, na chwilę odłożyła portfel na ladę. Wraz z portfelem zniknęły jej dokumenty i gotówka.

Skradzione dokumenty policjanci odnaleźli w mieszkaniu jednego z zatrzymanych. Trójka bielszczan, dwaj mężczyźni w wieku 47 i 58 lat oraz 53-letnia kobieta zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. W czasie sprawdzeń okazało się, że najstarszy z nich poszukiwany jest przez sąd. Czeka go odsiadka 10 miesięcy za wcześniejsze kradzieże. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Za przestępstwa te może im grozić nawet do 8 lat więzienia.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.