bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2011
  • wyświetleń: 2344

Na rowerach dla hospicjum

Mieszkańcy Bielska- Białej i okolic nie zawiedli. Prawie 120 osób na rowerach stawiło się w centrum miasta, aby wystartować w rajdzie rowerowym dla polskich hospicjów.

Z Bielska-Białej wystartował rajd rowerowy "Przez Polskę dla polskich hospicjów". Czoło rajdu stanowi 22-osobowa grupa Anglików i Polaków, którzy w ciągu 9 dni pokonają trasę z Bielska do Gdańska odwiedzając po drodze 9 hospicjów. W Bielsku-Białej do rajdu przyłączyło się 120 rowerzystów-ochotników. Organizatorzy liczą, że na kolejnych etapach trasy pojawią się inni ochotnicy, którzy przejadą wybrany odcinek. Cała wyprawa to ponad 1000 km.

Organizator inauguracji rajdu w Bielsku-Białej - Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne - wszystkim osobom, które wzięły udział w przedsięwzięciu składało wyrazy ogromnej wdzięczności.

Rajd „Przez Polskę dla polskich hospicjów” zainicjowała Fundacja Babci Aliny (z Penn k. Londynu), którą założyli bielszczanie: Janusz Holender wraz z córką Ewą. Pomysł narodził się po śmierci matki Janusza- Aliny Holender. W opiekę rodziny nad chorą zaangażowało się domowe Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej. Rodzina Holendrów skorzystała nie tylko z fachowej opieki, ale również mogła wypożyczyć z hospicjum, potrzebny przy opiece nad chorą, sprzęt. Po śmierci Aliny Holender jej wnuczka zwróciła się z prośbą do rodziny, aby zamiast kwiatów na pogrzeb, przekazać hospicjum darowizny. W 2009 r. Holendrowie założyli fundację. Do tej pory organizacji udało się zebrać ponad 100 tys. zł. "Zbieramy pieniądze wśród znajomych i rodziny, staramy się zainteresować tym firmy, w których wszyscy pracujemy. Zbieramy małe kwoty od wielu ludzi" - wyjaśniała przed startem Ewa Holender. Wszystkie pieniądze przeznaczane są na zakupy dla polskich hospicjów. Uczestnicy organizowanych rajdów koszty z nimi związane pokrywają indywidualnie.

new / bielsko.info
źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.