bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2014
  • wyświetleń: 6080

Skutki nawałnicy na Podbeskidziu

Wczorajsze intensywne opady deszczu i burze wyrządziły nie lada szkody w powiecie bielskim. Strażacy interweniowali ponad 150 razy, w dalszym ciągu trwa wypompowywanie wody z budynków jednorodzinnych.

Reklama

W Czechowicach-Dziedzicach zalało dworzec PKP. Od godziny 21.00 do 4.30 ruch pociągów był wstrzymany. Strażacy wypompowali wodę z zalanych peronów i po godzinie czwartej pierwsze składy wznowiły ruch. Nieprzejezdnych było też kilka ulic, m.in. zalane było rondo przy skrzyżowaniu ul. Legionów i Mazańcowickiej oraz ul. Łukasiewicza.

Czechowice-Dziedzice pod wodą - 31.07-01.08.2014 · fot. ab / czecho.pl


Ponadto strażacy prowadzili działania (wypompowywanie wody) na terenie czechowickiej Walcowni mieszczącej się przy ulicy Kaniowskiej, Fabryki Zapałek Czechowice, przychodni, budynków użyteczności publicznej, sklepu Kaufland oraz m.in. na ulicy Falistej, Liszki oraz Wodnej.

W Ligocie samochód osobowy wjechał w zalaną wodą drogę i nagle auto zaczęło się unosić. Dyżurny straży pożarnej zadysponował zastępy z dwóch stron drogi, jednocześnie pozostając w kontakcie telefonicznym ze zgłaszającym. W pojeździe znajdowały się dwie osoby, którym udało się opuścić pojazd o własnych siłach. Działania strażaków ograniczyły się do wyciągnięcia samochodu.

zalane torowisko
Zalane torowisko na stacji kolejowej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. ab / czecho.pl


Równie trudna sytuacja panowała w Jaworzu, gminie Bestwina, gminie Jasienica oraz w Dankowicach (gmina Wilamowice). W Bestwinie przy ulicy Witosa budynki były doszczętnie zalane. Strażacy mogli się do nich dostać tylko przy pomocy łodzi i pontonów. Obiekty przy ulicy Rzecznej oraz Hallera zalane były do wysokości pół metra.

W Kaniowie na Dankowickiej powstało ogromne rozlewisko, z kolei przy ulicy Kóski i Dworskiej strażacy pompowali wodę, aby nie dopuścić do zalania tamtejszych budynków jednorodzinnych. W Bestwince zalało hurtownię spożywczą, a także budynki mi.in. przy ulicach Braci Dudów oraz ulicy Floriana.

powódź rumana
Wypompowywanie wody z prywatnej posesji przy ulicy Rumana w Czechowicach-Dziedzicach · fot. ab / czecho.pl


W działaniach poza strażakami z PSP i OSP z terenu miasta Bielsko-Biała i powiatu bielskiego brali udział druhowie z kompanii gaśniczej OSP Pszczyna. Na miejscu prowadzonych działań był również Śląski Komendant Wojewódzki PSP - nadbryg. Marek RĄCZKA oraz Z-cy Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej st.bryg. Krzysztof GRYGIEL i st.bryg. Zdzisław STYPUŁA.

ab / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.