bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2011
  • wyświetleń: 3081

Zatrzymany złodziej samochodów

5 lipca funkcjonariusze policji zatrzymali 29-letniego bielszczanina podejrzanego o dokonanie kradzieży pojazdów m-ki Seat Ibiza i Audi A3. Zatrzymany trafił go policyjnego aresztu. W dniu 7 lipca został doprowadzony do prokuratury gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

samochód, kradzież
fot. Policja


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KMP B-B, na podstawie materiałów pozaprocesowych w dniu 5 lipca ustalili miejsce, w którym stał zaparkowany pojazd m-ki Seat Ibiza pochodzący z kradzieży do której doszło w dniu 27 czerwca na ul. Szerokiej w Bielsku-Białej. Pojazd był zaparkowany na końcu ul. Kazimierza Wielkiego w okolicy bramy wjazdowej na teren nowo powstałego osiedla, miał założone kradzione tablice rejestracyjne.

W związku z powyższym podjęto obserwację pojazdu oraz przyległego terenu. Po pewnym czasie zauważono mężczyznę, który podszedł do obserwowanego pojazdu otworzył w nim drzwi od strony kierowcy i chciał do niego wsiąść. W związku z tym niezwłocznie dokonano jego zatrzymania. Po wykonaniu niezbędnych czynności zatrzymanego 29-letniego mieszkańca Bielska-Białej osadzono w PDOZ KMP w Bielsku-Białej do dyspozycji Wydziału Kryminalnego KMP w Bielsku-Białej.

Jak się okazało w trakcie wykonywania dalszych czynności z zatrzymanym miał on również związek z kradzieżą samochodu m-ki Audi A3 z parkingu przy ul. Żywieckiej.

W czwartek zatrzymany został doprowadzony do prokuratury gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Prowadzone są dalsze działania mające na celu zatrzymanie kolejnych osób, z którymi współpracował, w tym osoby, która kierowała całym przestępczym procederem.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.