Wiadomości

  • 28 lipca 2014
  • wyświetleń: 2030

Ewangelizacja na Szyndzielni

Eucharystia, modlitwa uwielbienia, błogosławieństwo na cztery strony świata oraz wypuszczenie balonów do nieba z osobistymi intencjami - złożyły się na kolejne spotkanie w ramach "Ewangelizacji w Beskidach", które tym razem odbyło się na Szyndzielni.

Mottem spotkania były słowa Modlitwy Pańskiej "Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi". Koncelebrowanej Eucharystii na szczycie górskim przewodniczył ks. Pacholik Andrzej SDS, salwatorianin z bielskiej parafii NMP Królowej Polski. W homilii kapelan hospicjum św. Kamila nawiązując do tematu spotkanie, podkreślił, że Bóg chce, by Jego dzieci pełniły wolę Bożą.

ewangelizacja
Ze szczytu Szyndzielni w niebo poszybowały balony z osobistymi intencjami · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Duchowny zachęcał, by w codziennym życiu, w pracy i podczas zwykłych obowiązków, starać się być wyrazistym katolikiem, dającym chrześcijańskie świadectwo miłości Boga i bliźniego. Po Mszy św. uczestnicy ewangelizacji wzięli udział w modlitwie uwielbienia i głoszenia chwały Bożej na cztery strony świata. Przed liturgią uczestnicy liturgii wypuścili do nieba różnokolorowe baloniki z intencjami modlitewnymi.

Miejsca, na których odbywać się będą następne sobotnie spotkania ewangelizacyjne to: Lipowska, Wielka Racza, Babia Góra i Magurka Wilkowicka. II edycję "Ewangelizacji w Beskidach" patronatem objął bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.