bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 lipca 2014
  • wyświetleń: 1610

Strażacy ratowali zwierzęta

Strażacy ratują nie tylko ludzi, ale również inne istoty żywe. W ciągu minionego weekendu bielscy funkcjonariusze mieli do czynienia z ptakami, ssakami oraz gadami.

W piątek po południu w budynku wielorodzinnym przy ulicy Browarnej w Bielsku-Białej strażacy ratowali przy użyciu drabiny mechanicznej uwięzionego ptaka spod rynny.

Z kolei w sobotnie popołudnie dyżurny straży pożarnej odebrał zgłoszenie od mieszkańca Czechowic-Dziedzic o uwięzionym na dachu bloku mieszkalnego kocie. Strażacy wyszli na dach poprzez właz uprzednio przecinając łańcuch za pomocą nożyc do prętów. Po wejściu ratowników zauważono, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, że spłoszony czworonóg sam opuścił obiekt.

Tego samego dna strażacy z JRG nr 2 pomagali mieszkańcom jednej z posesji przy ulicy Pedagogicznej w Bielsku-Białej w schwytaniu żmii, która w momencie przybycia ratowników owinęła się wokół drzewka ozdobnego.

Za pomocą chwytaka żmija została złapana i umieszczona w pojemniku plastikowym. Następnie zastęp udał się na ulicę Tartaczną, gdzie wypuszczono gada na polanę leśną z dala od zabudowań gospodarczych.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.