Wiadomości

  • 28 lipca 2014
  • 8 września 2014
  • wyświetleń: 6756

Finałowy koncert Gospel - wideo

Ponad 300-osobowy chór złożony z uczestników V Międzynarodowych Warsztatów Gospel wystąpił w niedzielę w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku Białej.

Uczestnicy zajęć pod kierunkiem instruktora Briana Fentressa oraz Zuzanny Pradeli z diakonii muzycznej bielskiej Wspólnoty Przymierza "Miasto na Górze" uczyli się przez 3 dni wyrażać poprzez muzykę i śpiew Dobrą Nowinę. Na koniec zaprezentowali nabyte umiejętności przed bielską publicznością. Wśród oklaskujących gości pojawił się m.in. prezydent miasta Jacek Krywult.Ks. Mirosław Szewieczek z Fundacji Drachma, która organizuje od kilku lat weekendowe warsztaty gospel, podkreślił, że uczestnictwo w tym przedsięwzięciu wywiera niezatarte piętno - zarówno na organizatorkach jak i uczestnikach.

- Te wydarzenia zostają bardzo głęboko w naszych sercach. Dlatego co roku mamy odwagę podjąć się trudu organizowania kolejnych warsztatów. Gospel to Dobra Nowina, Ewangelia i przez cały czas próbowaliśmy sobie uświadomić, że Jezus Chrystus jest celem każdego naszego śpiewania, każdej najczulszej modlitwy do Ojca, który jest w niebie - mówił kapłan na początku galowego koncertu. Przypominał, jednocześnie, że w 2016 roku Kościół bielsko-żywiecki będzie gościł u siebie około 20 tys. uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Podczas koncertu zaśpiewano znane standardy gospel jak m.in. "Bless the Lord" czy "Rain on us", "We Worship You" "Evelasting God", "He reigns forever", a także po polsku - "Tak wiele wiem".

Fundację Drachma, która jest organizatorem warsztatów, powołał do życia ks. dr Mirosław Szewieczek - duszpasterz, katecheta, inicjator wielu przedsięwzięć mających na celu integrację i kształcenie młodzieży, niesienie pomocy potrzebującym, a przede wszystkim zbliżenie ludzi do Boga. W przeszłości Drachma zorganizowała koncert charytatywny na rzecz dzieci w Afryce, akcję zbierania funduszy na pomoc dzieciom z ośrodka dla trędowatych w Puri w Indiach. Jej wolontariusze zachęcają też do "Adopcji Serca".

Portal bielsko.info był patronem medialnym V Międzynarodowych Warsztatów Gospel.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.