bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 lipca 2014
  • 27 lipca 2014
  • wyświetleń: 4594

Szeryf lewego pasa na DK1 - wideo

Zwężenia na drodze potrafią być irytujące - tworzące się przez nie korki ciągną się czasem przez kilka kilometrów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jazda na tzw. zamek bądź jak kto woli suwak zwiększa przepustowość wąskiego gardła.

Droga krajowa nr 1, trasa Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała. Na prawym pasie sznur samochodów długi na ponad kilometr. Lewy pas wolny. Jeden z kierowców postanawia to wykorzystać, przejeżdża kawałek, a tam... szeryf lewego pasa! Choć do zwężenia pozostało jeszcze ponad pół kilometra, "dzielny" szofer skutecznie nie pozwala innym pojazdom na wykorzystanie wolnej przestrzeni.Temat był już niejednokrotnie wałkowany przez drogówkę, która zachęca do jazdy na tzw. zamek błyskawiczny. Samochody powinny korzystać z obu pasów do samego końca i raz jeden, raz drugi wjeżdżać na zwężony odcinek jezdni.

- Potrzeba troszeczkę uprzejmości, aby kierowców wpuszczać na tzw. zamek błyskawiczny. Gdyby większość kierowców się do tego stosowała, to ruch odbywałby się płynniej - tłumaczy naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Krzysztof Gałuszka.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.