bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2011
  • wyświetleń: 2530

Jubileusza małżeńskie w USC

29 i 30 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się kolejne w tym roku uroczystości jubileuszy 50-lecia pożycia par małżeńskich, podczas których prezydent Jacek Krywult wręczył świętującym małżonkom pamiątkowe medale.

Szczególny charakter miało spotkanie 30 czerwca. Prezydent miasta podziękował wtedy za współpracę ks. prałatowi Janowi Sopickiemu, który w tym dniu ostatni raz pełnił funkcje proboszcza parafii Opatrzności Bożej.

Oto po dziewiętnastu latach pracy w parafii Opatrzności Bożej w Białej ks. prałat Jan Sopicki przeszedł na emeryturę. - W 75. roku życia i 51. roku kapłaństwa za zgodą księdza biskupa przechodzę na emeryturę - oświadczył ks. prałat Jan Sopicki. Jego następcą ks. bp Tadeusz Rakoczy mianował ks. dr Andrzeja Mojżeszkę, który przez 15 lat był wicerektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie i wychowawcą kleryków z diecezji bielsko-żywieckiej.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.