bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2011
  • wyświetleń: 2341

Liczne włamania do pojazdów

W ciągu ostatnich kilku nocy na terenie Bielska-Białej i okolicznych miejscowości dochodzi do licznych włamań do pojazdów zaparkowanych pod blokami czy na innych niestrzeżonych parkingach.

Łupem złodziei padają najczęściej radioodtwarzacze, CB radia, nawigacje, telefony komórkowe, gotówka i dokumenty. Lekkomyślność właścicieli pojazdów ułatwia rabusiom działanie. Należy pamiętać, o tym, że przed wyjściem z samochodu zabieramy ze sobą wszystkie wartościowe przedmioty i dokumenty, przedmioty takie nie powinny znajdować się w pojeździe, gdyż to kusi złodzieja. Ponadto należy zamknąć wszystkie szyby i sprawdzić właściwe zabezpieczenie samochodu.

Przestrzeganie poniższych zasad pozwoli na uniknięcie przykrych następstw włamań do samochodów:
* Nie zostawiaj w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, złodzieje coraz częściej kradną pozostawiony sprzęt elektroniczny np. laptopy, nawigacje satelitarne itp.
* Opuszczając samochód weź ze sobą kluczyki oraz dokumenty pojazdu
* Zawsze zamykaj szyby i włączaj system alarmowy
* Na postój staraj się wybierać miejsca dobrze oświetlone

Jeśli podejrzewasz, że doszło lub może dojść do przestępstwa, dzwoń pod numer 997 lub 112. Informuj Policję o wszystkich nieznajomych i dziwnie zachowujących się osobach, które przebywają w pobliżu parkingu.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.