Wiadomości

  • 17 lipca 2014
  • 30 listopada 2014
  • wyświetleń: 3803

BCK: "Dziadek do orzechów"

Za nami:

30 listopada (niedziela) w Bielskim Centrum Kultury zagości Russian National Ballet. Tym razem będzie można zobaczyć jeden z najbardziej znanych baletów - "Dziadka do orzechów".

Balet oparty jest na znanej romantycznej baśni E.T.A. Hoffmanna, odmalowujący świat dziecięcych marzeń i niezwykłość bożonarodzeniowej nocy. Dopełnieniem całości jest wspaniała muzyka Piotra Czajkowskiego.

- Mała dziewczynka, Klara dostaje w prezencie dziadka do orzechów. Po zabawie, tańcach wokół choinki zapada w sen. Dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego księcia Koklusza. Ożywają również ołowiane żołnierzyki, lalki i inne zabawki. Pojawiają się myszy (ze swoim królem), gnomy, śnieżynki. Pojawia się też Wieszczka Cukrowa, Mistrz Ceremonii, tancerki i tancerze, a książę Koklusz zaprasza Klarę w fantastyczną podróż. Razem wędrują przez Krainę Słodyczy, gdzie wszystko jest barwne, pachnące, smakowite i panuje ogólna radość. Rozpoczynają się popisy symbolizujące różne smakołyki: Czekolada - Taniec hiszpański, kawa - Taniec arabski, herbata - Taniec chiński, rosyjski (Trepak) oraz walc kwiatów. W końcu jednak Klara budzi się i jak to w bajkach bywa - w ramionach trzyma nie księcia ale dziadka do orzechów.

Początek o godzinie 16.00. Bilety w cenie 100 zł.

lik / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj