bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2011
  • wyświetleń: 2629

Intensywne opady i podtopienia

W wyniku intensywnych opadów deszczu w dniu 30 czerwca w godzinach popołudniowych (od godz. 17.00) na terenie Bielska-Białej wystąpiły lokalne podtopienia w dzielnicy Mikuszowice Śląskie oraz w kilku innych miejscach w mieście.

Szczególne utrudnienia zanotowano w rejonie ulic: Południowej, Księdza Kusia, Kolejowej, Solskiej, Cyprysowej, Lipnickiej, Bystrzańskiej, Przemysłowej, Żywieckiej, Kurkowej, Wyzwolenia, Lwowskiej oraz Krakowskiej. Ulica Południowa została zamknięta ze względu na zerwany asfalt.

Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął stosowne działania. W akcji uczestniczyły zastępy PSP, OSP oraz Policja. Prowadzone działania polegały na udrażnianiu przepustów i niedrożnych studzienek kanalizacyjnych, zabezpieczaniu koryt wezbranych potoków, wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, zabezpieczaniu posesji workami z piaskiem oraz wytyczaniu objazdów.

Na terenie miasta zanotowano około 70 zdarzeń w tym:
- udrożnienie potoku Grabecznik na budowanej trasie S 69 (ul. Żywiecka)
- wypompowywanie wody z piwnic zakładu ASK Poland ul. (Wyzwolenia)
- zabezpieczenie workami z piaskiem posesji przy ulicach: Południowej, Księdza Kusia i Kolejowej.

W chwili obecnej trwa szacowanie strat.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.