bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2014
  • wyświetleń: 3243

Miejska dotacja dla dwóch parafii

Rada miejska w Bielsku-Białej przyznała po 50 tys. zł dotacji dla dwóch bielskich parafii - Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Lipniku oraz Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.

Pierwsza z dotacji, która trafi do parafii p.w. Opatrzności Bożej w Lipniku, zostanie przeznaczona na remont konserwatorki muru cmentarnego przy ulicy Dawnej, który jest wpisany do rejestru zabytków.

mur cmentarz
Zabytkowy mur przy cmentarzu wymaga natychmiastowego remontu · fot. google.com


- Mur jest w katastrofalnym stanie, pewne elementy zagrażają bezpieczeństwu przechodniów i nagrobków. Dotacja w tym przypadku to ok. 50 procent kosztów, które musi ponieść parafia - mówi Miejski Konserwator Zabytków, Piotr Kubańda.

Taka sama suma pieniędzy z miejskiej kasy powędruje do parafii p.w. Narodzenia NMP w Lipniku. Środki zostaną przeznaczone na prace konserwatorskie malowidła na ścianie tęczowej oraz figur ołtarza bocznego w nawie głównej.

- W kościele sukcesywnie prowadzone są prace konserwatorskie. Praktycznie cały kościół łącznie z ołtarzem i nawą główną jest już na ukończeniu. To ostatnie prace, które spowodują, że kościół będzie się pięknie prezentował. Dotacja miejska pokryje 30 procent kosztów, które poniesie parafia - wyjaśnia Piotr Kubańda.

Radni jednogłośnie przyjęli projekty uchwał w sprawie dofinansowania na parafialne zdania.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.