bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2014
  • 29 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3218

Szpital najlepszy w województwie

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej w ogólnopolskim badaniu "Portrety szpitali - mapy możliwości" został uznany za najlepszy szpital w województwie śląskim. Pod uwagę brano między innymi zarządzanie, jakość usługi medycznej oraz bezpieczeństwo pacjentów.

W każdym województwie na podstawie ustalonych kryteriów wybrany został tylko jeden szpital i nagrodzony tytułem Najlepszego Szpitala oraz pamiątkowym dyplomem. W województwie śląskim tym najlepszym szpitalem okazał się Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

szpital pediatryczny nagroda
Dyrektor szpitala prezentuje dyplom · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- To dla nas bardzo cenne wyróżnienie, bo z jednej strony doceniono ciężką pracę jaką wykonaliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat, a z drugiej strony obiektywnie wskazano nasze słabości, nad którymi należy pracować. Badanie wykonano kilka miesięcy temu, na przełomie roku 2013/2014 i już w tej chwili te niedociągnięcia są w znacznie mniejszym wymiarze - mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Projekt "Portrety szpitali - mapy możliwości" jest realizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich i Polskim Centrum Edukacji i Analiz „Ordo”. Jego celem jest obiektywne badanie efektywności funkcjonowania szpitali, których organem założycielskim są samorządy, z elementami badań porównawczych. Wyniki mają pomóc samorządowcom w prawidłowym nadzorze nad funkcjonowaniem podległych im placówek medycznych oraz być cenną wskazówką dla dyrektorów szpitali.

Udział w badaniu jest bezpłatny, gdyż projekt finansuje Unia Europejska. Pod uwagę branych jest 13 obszarów charakteryzujących pracę szpitala takich jak na przykład: sprawność organizacyjna i funkcjonalna, zarządzanie strategiczne i operacyjne, zarządzanie zasobami ludzkimi, restrukturyzacja i reorganizacja, finanse, jakość usługi medycznej, zarządzanie infrastrukturą szpitalną czy zakażenia i bezpieczeństwo pacjentów.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.