bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1757

Zarzuty za znęcanie się nad psami

Policjanci z Kobiernic podczas patrolowania rejonu służbowego, na terenie jednej z posesji dostrzegli psa, który wyglądał na skrajnie niedożywionego.

W wyniku przeprowadzonej kontroli ujawniono, że właściciel trzyma jeszcze inne psy w stanie rażącego niechlujstwa i zaniedbania, zagrażającego życiu i zdrowiu czworonogów.

pies
fot. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals


Zawiadomienie o przestępstwie wpłynęło także od Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w Oświęcimiu. Tego samego dnia policjanci wspólnie z pracownikami animalsów odebrali właścicielom zwierzęta, a w sprawie znęcania się nad zwierzętami wszczęto dochodzenie.

Jak wynika z ustaleń śledczych właściciele posesji doprowadzili suczkę w wieku ok. 5 lat do skrajnego niedożywienia skutkującego drastycznym wychudzeniem i wyniszczeniem organizmu, a także trzymali ją na krótkim, ciężkim, ciasno skręconym łańcuchu, pozbawionym obroży i ogniwa obrotowego, co powodowało dodatkowe cierpienie i przyduszanie psa, a w konsekwencji doprowadzić mogło do śmierci psa.

Zarzucono im także doprowadzenie do niekontrolowanego, nagminnego rozmnażania się psa. Szczenięta 5-letniej, wychudzonej suczki trzymano w pozostałościach stodoły, gdzie zalegały ostre przedmioty mogące poranić szczenięta. Ponadto w stanie skrajnego niechlujstwa, w miejscu zagrażającym życiu i zdrowiu trzymane były trzy inne psy w wieku od 6 miesięcy do ok. 3 lat.

Wszystkim zwierzętom nie umożliwiono stałego dostępu do wody, trzymano je pod gołym niebem, nie zabezpieczając przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Niektóre nie przechodziły także obowiązkowych szczepień. Zwierzęta zostały odebrane właścicielom.

Osobom odpowiedzialnym za znęcanie się nad zwierzętami przedstawiono już zarzuty. Odpowiadać będą za złamanie ustawy o ochronie zwierząt, za co grozić im może kara grzywny oraz pozbawienia wolności do 2 lat.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.