bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2014
  • wyświetleń: 23737

Gessler poleca bielskie restauracje

Tygodnik Newsweek wydał przewodnik 101 Restauracji i Hoteli w Polsce, w którym Magda Gessler podpowiada gdzie warto zjeść i spać. Wśród 101 polecanych obiektów znalazły się dwa z Bielska-Białej - Buon Gusto i Trattoria Da Tadeusz.

Buon Gusto otrzymał najwyższą z możliwych ocen. Magda Gessler wychwala zarówno sklep jak i restaurację Primo Piano znajdującą się nad sklepem. Dania proponowane przez pana Wacława, właściciela restauracji, zniewalają jakością, smakiem, aromatem i prezentacją na talerzu. To restauracja perfekcyjna w każdym calu - czytamy w przewodniku. "W osłupienie wprawiła mnie ilość j jakość ryb i owoców morza. Skąd u licha w Bielsku takie frykasy?.. Musiałam się uszczypnąć, żeby uwierzyć..." - pisze Magda Gessler.

Buon Gusto, newseek
Informacja o Buon Gusto znalazła się w drugiej części przewodnika "101 Restauracji i Hoteli w Polsce", dołączonej numeru do Newsweeka z 23 czerwca


Druga restauracją opisaną w przewodniku jest Trattoria Da Tadeusz, która brała udział w Kuchennych Rewolucjach. Gessler opisuje to miejsce jako miłe, przytulne i zaskakująco niedrogie, z pysznym jedzeniem. Nie jest to jednak restauracja z typową włoską kuchnią, bo tu włoską lekkość smaków zaskakująco dobrze uzupełnia śląska tradycja, czego znakomitym przykładem są kluski śląskie z pesto - czytamy w przewodniku.

Trattoria Da Tadeusz, newseek
Informacja o restauracji Trattoria Da Tadeusz znalazła się w drugiej części przewodnika "101 Restauracji i Hoteli w Polsce", dołączonej numeru do Newsweeka z 23 czerwca

mot / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.