bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1755

Kolejna innowacja w szpitalu

W ostatnich dniach na dachu głównego budynku Szpitala Pediatrycznego zamontowano zestaw kolektorów słonecznych. Już wkrótce dzięki nim podgrzewana będzie woda, z której korzysta szpital.

Montaż kolektorów słonecznych to część dużej inwestycji jaką jest termomodernizacja dziecięcego szpitala. Obejmuje ona ocieplenie i pokrycie nowym tynkiem trzech szpitalnych budynków - pawilonu numer 2, tak zwanej przewiązki oraz budynku poradni psychologiczno-zawodowej.

solary
Solary zamontowano na dachu szpitala · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Z termomodernizacji - z uwagi na kwestie dotyczące konserwacji zabytków - wyłączony jest pawilon numer 1, ale mamy nadzieję, że w przyszłości także on doczeka się gruntownej zmiany swego oblicza w ramach miejskiego programu rewitalizacyjnego. Cała inwestycja kosztować będzie około 1,1 miliona złotych. Z tej sumy ponad 400 tysięcy zł stanowią środki przekazane przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, które jest organem założycielskim Szpitala Pediatrycznego, a pozostałe pieniądze to dotacja i pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

- Już w lipcu kolektory słoneczne będą ogrzewać wodę, z której korzystamy w naszym szpitalu. Oczywiście ta „solarna” inwestycja będzie miała efekt nie tylko ekologiczny ale i ekonomiczny - rachunki jakie płacimy za media ulegną zmniejszeniu - mówi Czesław Kapała, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego do spraw administracyjno-technicznych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.