bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2318

Procesja przeszła ulicami miasta

Biskup Roman Pindel przewodniczył procesji, która przeszła 19 czerwca ulicami stolicy Podbeskidzia. Uczestniczyły w niej rzesze bielszczan.

Uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się Mszą św. polową przed bielską katedrą św. Mikołaja. Wraz z ordynariuszem przy ołtarzu modlił się biskup pomocniczy Piotr Greger oraz dziesiątki księży.

Procesja na Boże Ciało - 19.06.2014 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


W homilii biskup w homilii zauważył, że w białym, prostym chlebie eucharystycznym zawarte są najważniejsze prawdy naszej wiary - śmierć Jezusa, Jego cierpienie i męka za nas i dla nas. - Ale to także coś więcej. Uświadamiamy sobie, że w tym jest cały zamysł Boga, który nas kocha i chce nas doprowadzić do zbawienia. W tym kawałku chleba są dzieje: wyjście z Egiptu, obietnica zbawienia i wszystkie interwencje Boga po to, by pokazać człowiekowi jak jest cenny w oczach Bożych - mówił hierarcha.

Po liturgii wyruszyła tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem, która przeszła ulicami w okolicach bielskiego Wzgórza Zamkowego. Wierni modlili się przy czterech ołtarzach, które swym wystrojem i przesłaniem nawiązywały do hasła programu duszpasterskiego na rok 2013/2014 „Wierzę w Syna Bożego”.

Uroczystość zakończyły adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo na placu przed kościołem pw. Opatrzności Bożej w Białej.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.