bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2014
  • 16 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3054

Mandaty za niezapięte pasy

Policjanci z bielskiej drogówki, w wyniku przeprowadzonej w niedzielę akcji "Pasy", skontrolowali 189 kierujących pojazdami osobowymi oraz 3 kierowców ciężarówek.

Ujawniono 76 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Ponad 66 kierowców popełniło wykroczenie polegające na niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa, ukarano także 3 pasażerów.

Policjanci - w reakcji na ujawnione wykroczenia - sankcjonowali je nakładając na niesfornych uczestników ruchu mandaty karne. Ujawniono ponadto 2 osoby, które prowadziły pojazd w stanie po użyciu alkoholu, a także 3 nietrzeźwych kierujących.

Celem działań było sprawdzenie przestrzegania przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Ponad sześćdziesięciu kierowcom, którzy "zapomnieli" o zapięciu pasów policjanci przypomnieli o tym obowiązku. Sprawcy zostali ukarani mandatami w wysokości 100 złotych, a na ich konto wpisano dodatkowo po dwa punkty karne. W czasie wczorajszej akcji stróże prawa zwracali również uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.