bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3912

Bielsko atrakcyjne dla biznesu

Ogłoszono wyniki dorocznego rankingu miesięcznika Forbes "Miast atrakcyjnych dla biznesu". W zestawieniu tym, wśród miast o liczebności do 300 tysięcy mieszkańców, Bielsko-Biała zajęło wysokie trzecie miejsce.

Dane niezbędne do powstania rankingu opracował Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. O kolejności poszczególnych miast w rankingu zadecydowała dynamika wzrostu liczby spółek rejestrowanych w KRS w poszczególnych latach, pomniejszona o spółki znajdujące się w upadłości.

Klasyfikacja prowadzona była w czterech kategoriach, w zależności od ilości mieszkańców poszczególnych miast. W kategorii miast do 300 tysięcy mieszkańców zwyciężyła Gdynia, a drugie miejsce zajął Rzeszów. Kolejne miejsca po Bielsku-Białej zajęły: Olsztyn, Toruń, Kielce i Gliwice.

12 czerwca 2014 nagrodę dla miasta odebrał prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult podczas V Kongresu Regionów w Świdnicy.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.