bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1830

Ćwierć miliona na hospicjum

Za nami:

W poniedziałek, 16 czerwca, Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne i 85 szkół z Bielska-Białej i regionu podsumuje program "Pola Nadziei".

W roku szkolnym (2013/14) program realizowano już po raz dziesiąty. Uczniowie i nauczyciele uzbierali dzięki różnorodnym akcjom społecznym (m. in. koncerty, przedstawienia, kiermasze, sprzedaż ciast, rękodzieła) ok. 240 tys. zł (kwota może się powiększyć, ponieważ szkoły cały czas przekazują ostatnio zebrane pieniądze). W porównaniu z ubiegłym rokiem to o 30 tys. zł więcej (przy tej samej liczbie szkół-uczestników programu).

pola nadziei
Kwestujący na rzecz hospicjum biegacze 1. Sztafety Miłosierdzia Bielsko-Biała - Kraków-Łagiewniki · fot. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne


Podczas spotkania reprezentacje szkół odbiorą puchary. Wręczone zostaną tytuły Honorowego Członka Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego. W tym roku otrzyma je siedem osób w tym trzech księży, trzech radnych Bielska-Białej i przedsiębiorca. Nowością będą oficjalne podziękowania dla 5 biegaczy-amatorów, którzy zainicjowali Sztafetę Miłosierdzia Bielsko-Biała - Kraków-Łagiewniki promującą ruch hospicyjny na pieszej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej do łagiewnickiego Sanktuarium Miłosierdzia. (W tym roku było tysiąc pielgrzymów.)

W spotkaniu wezmą udział m.in. prezydent Bielska-Białej, Jacek Krywult oraz bp. Piotr Greger.

Program:
godz. 12.30 - nabożeństwo ekumeniczne
godz. 12.50 - podsumowanie Pól Nadziei 2013/14 (Grażyna Chorąży, prezes SSH)
godz. 13.00-13.30 - rozdanie pucharów, podziękowań biegaczom, tytułów Honorowego członka SSH

Spotkanie zakończy zaproszenie na 2. Piknik dla hospicjum 21 czerwca w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej w godz. 15.00-21.00.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.