bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2014
  • 15 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1714

Prezydent odbierze flagę honorową

Za uznanie działań naszego miasta w zakresie współpracy międzynarodowej, Bielsku-Białej została przyznana Flaga Honorowa Rady Europy. Oficjalne wręczenie flagi odbędzie się w sobotę 21 czerwca na Rynku.

W sobotę 21 czerwca o godz. 16.00 na Rynku Starego Miasta odbędzie się uroczyste wręczenie Flagi Honorowej Rady Europy, która została przyznana miastu Bielsko-Biała w dniu 10 kwietnia 2014 roku przez Podkomisję ds. Nagrody Europy Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w uznaniu działań naszego miasta w zakresie współpracy międzynarodowej,a w szczególności starań mających na celu promocję Unii.

Podkomisja każdego roku przyznaje gminom następujące wyróżnienia: Dyplom Europejski, Flagę Honorową Rady Europy, Odznakę Honorową Rady Europy, oraz Nagrodę Europy. 23 kwietnia 2013 roku miasto Bielsko-Biała zostało uhonorowane Dyplomem Europejskim.

Prezydentowi Miasta Bielska-Białej Flagę Honorową wręczać będzie Renzo Gubert - były włoski parlamentarzysta, honorowy członek Zgromadzenia Parlamentarnego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.