bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2014
  • 14 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2428

Będą promować bezpieczeństwo

Za nami:

Po raz kolejny Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa Drogowego odbędą się w stolicy Podbeskidzia. W dniach 14-15 czerwca na bielskich Błoniach nie zabraknie atrakcyjnych imprez edukacyjno-sportowych.

Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego już od wielu lat podejmuje szereg działań i przedsięwzięć w celu poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że jedną z najskuteczniejszych form oddziaływania na stan świadomości uczestników ruchu drogowego jest edukacja, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

ratownictwo, straż pożarna
Podczas imprezy będzie można oglądać sprzęt wystawiony przez bielskich strażaków · fot. bielsko.info


Impreza ma na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w całości poświęcona jest tematyce podnoszenia poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej uczestników ruchu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem społecznym, gdyż łączy wartości merytoryczne z dobrą zabawą i rekreacją w pięknym plenerze bielskich Błoni.

Uroczyste otwarcie XXI Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego przez Prezydenta Miasta oraz przez Prezesa Zarządu Fundacji odbędzie się 14 czerwca o godz. 13.00 na placu Ratuszowym, skąd barwny korowód uczestników wyruszy ulicami miasta. O godz. 14.00 rozpocznie się blok atrakcyjnych imprez edukacyjno-sportowych na Błoniach.

Program imprezy:

14 czerwca - estrada na Błoniach
godz. 14.00 - THE PLODDERS, godz. 16.30-17.00 zespoły z Domu Kultury Włókniarzy
godz. 15.30 - ogłoszenie wyników i finał Międzyszkolnego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - wręczenie nagród
godz. 17.30 - KAMUFLAŻ - muzyka rozrywkowa

15 czerwca - estrada na Błoniach
godz.14.00-14.25 - zespoły muzyczno-wokalne z Domu Kultury w Kamienicy
godz.14.25-14.55 - zespoły z Domu Kultury w Wapienicy
godz. 14.55-15.50 - zespoły z Domu Kultury Włókniarzy i z Domu Kultury w Lipniku
godz. 15.50-16.30 - zespoły z Domu Kultury w Hałcnowie

14 i 15 czerwca, godz. 14.00 - 18.00 -tereny rekreacyjne na Błontiach
Policjanci dzieciom - ogródki profilaktyki przygotowane przez Wydział Ruchu Drogowego i Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji, konkursy sprawnościowe dla dzieci i dorosłych, tory przeszkód, symulatory dachowania, zderzeń, autogogle, wiele atrakcyjnych gier, zabaw, konkursów rysunkowych, pokazy strzelectwa dynamicznego w wykonaniu zawodników ARMY-IPA Bielsko-Biała, pokaz działań policyjnej grupy szybkiego reagowania z wykorzystaniem psów policyjnych, pokaz interwencji policyjnej i technik samoobrony zaprezentuje samodzielny pododdział prewencji policji (godz. 17.00), wystawa sprzętu GOPR (ścianka wspinaczkowa), sprzętu wojskowego oraz pokazy i konkursy strzelania z ASG, prezentacja historycznego sprzętu wojskowego i wystawa Motocyklowego Klubu Służb Mundurowych, pokazy udzielania pierwszej pomocy przez Grupę Ratownictwa Drogowego PCK - konkursy z udzielania pierwszej pomocy, pokazy sprzętu Państwowej Straży Pożarnej połączone z konkursami dla dzieci prezentacja szkolenia psów - Kyno Bielsko-Biała, wesołe miasteczko.

15 czerwca, godz. 16.30-17.00 - uroczyste zamknięcie XXI Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.