bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3140

Rusza nowe zadanie drogowe

Rozpoczęła się kolejna miejska inwestycja drogowa. Tym razem drogowcy wyremontują dwie ulice w centrum miasta - Dąbrowskiego i Grunwaldzką.

W kolejnego zadania MZD wykonana zostanie przebudowa ul. Grunwaldzkiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kossaka do ronda przy ul. Słowackiego oraz ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Słowackiego do ul. 3 Maja w Bielsku-Białej.

dąbrowskiego
Ulica Dąbrowskiego · fot. UM Bielsko-Biała


Remont będzie polegał na wymianie całkowitej nawierzchni jezdni i chodników z budową nowych krawężników. Zostanie wzmocniona konstrukcja jezdni. Pasy jezdni ul. Grunwaldzkiej w rejonie skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego zostaną rozszerzone dla wydzielenia pasa lewoskrętu z obu kierunków.

W pierwszym etapie prace rozpoczną się na ul. Dąbrowskiego. W drugim etapie roboty będą prowadzone na ul. Grunwaldzkiej od ronda przy ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Listopadową, następnie od skrzyżowania z ul. Listopadową do skrzyżowania z ul. Kossaka, czyli do nawierzchni wyremontowanej w roku 2013. Całość robót powinna zakończyć się do końca sierpnia bieżącego roku.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.