bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3793

Memy bielskiego księdza

"Burzyki Księdza Burzyka" - pod takim tytułem na katolickim portalu internetowym Opoka pojawiać się będą memy z kazaniami bielskiego kaznodziei, ks. Eugeniusza Burzyka.

mem księdza burzyka
Jeden z memów księdza Eugeniusza Burzyka · fot. www.opoka.org.pl


Ks. Burzyk przypomina, że nazwa "burzyki" na określenie jego krótkich tekstów została wymyślona przez młodych słuchaczy jego kazań i nie pochodzi od nazwiska ich twórcy, tylko od burzy.

- W przypadku moich kazań ma to być burza myśli. Kiedyś zażartowałem, że kazanie jest jak western: trzeba wejść i wszystkich rozwalić. Kaznodzieja powinien nie tylko zainteresować słuchaczy, ale także wstrząsnąć nimi, zarówno formą jak i treścią, zaniepokoić intelektualnie oraz duchowo. Jeżeli słuchacze przeżyją religijny wstrząs, to jest szansa, że staną w prawdzie przed Bogiem i przed sobą - zaznacza ks. Burzyk.

Ks. Burzyk znany jest z krótkich i celnych homilii na poszczególne okresy roku liturgicznego. Ostatnio ukazały się: „Adwentowa reanimacja”, „Kazanie espresso”, „Wielkopostna kroplówka”, „Katechizm w pigułce”, „Majowa terapia” - z kazaniami na temat każdego wezwania Litanii Loretańskiej czy „Różaniec łatwy do przełknięcia”. Dużą popularnością cieszyły się jego kalendarze-terminarze na 2012, 2013 i 2014 rok.

Memy z kazaniami ks. Burzyka będą się pojawiać w kilku miejscach - m.in. na "opokowej" stronie księdza Burzyka - www.opoka.org.pl/autorzy/burzyk.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.