bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2562

Kradł kostkę z terenu budowy S-69

Przestój w budowie drogi ekspresowej z Bielska-Białej do Żywca wykorzystał 66-letni mężczyzna, który rozkradał kostkę brukową z terenu budowy. Zanim sprawca wpadł, zdążył wybrukować ponad 40 metrów kwadratowych podjazdu na swojej posesji.

Policjanci ze Szczyrku, przy wydatnej pomocy pracowników ochrony, zatrzymali 66-letniego mężczyznę, który rozkradał kostkę brukową z terenu budowy obwodnicy drogi S-69 w Rybarzowicach. Zanim sprawca wpadł, zdążył wybrukować ponad 40 metrów kwadratowych podjazdu na swojej posesji.

Kolejną partię skradzionej kostki odnaleziono w zaroślach. Szkody, które spowodował, oszacowano na blisko 3 tysiące złotych. Jakby tego był mało, w domu zatrzymanego policjanci odnaleźli własnoręcznie zrobioną przez niego broń i amunicję. Zabezpieczono samodziałowy karabin i pistolet, 150 sztuk amunicji, 72 sztuki naboi z zapłonem bocznym oraz spłonki i proch myśliwski, które służył sprawcy do produkcji amunicji.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.