bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2014
  • 8 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3147

Biskup poświęcił boisko i bieżnię

W uroczystym otwarciu bieżni oraz boiska do siatkówki plażowej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Bielsku-Białej wziął udział 5 czerwca bp Roman Pindel.

Ordynariusz bielsko-żywiecki spotkał się z młodymi ludźmi z całodobowej placówki przeznaczonej dla chłopców w wieku 13-18 lat, którzy mają kłopoty w uczeniu się, przejawiają zaburzenia w zachowaniu lub są zagrożeni demoralizacją. Duchowny zainaugurował jednocześnie doroczny Festyn Rodzinny na terenie placówki.

Biskup poświęcił boisko i bieżnię · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Zarówno bieżnia jak i boisko do siatkówki powstały dzięki zaangażowaniu wychowanków ośrodka. Jak wyjaśnia szkolny katecheta ks. Mateusz Dudkiewicz, sport i praca są ważną częścią koncepcji wychowania tutejszej młodzieży. Jak zauważa, otwarty dziś obiekt miał być częścią innego projektu, w ramach którego powstało boisko ze sztuczną nawierzchnią. Zabrakło jednak pieniędzy na dokończenie całej inwestycji, dlatego młodzież podjęła się sama dokończenia dzieła. Pomogli w tym także ofiarodawcy.

Przy obiektach sportowych powstał także olbrzymi mural z cytatem z Listu św. Pawła do Tymoteusza: "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem".

Beata Podkańska, dyrektor bielskiego ośrodka MOS podkreśla, że tego typu obiekty sportowe są tu bardzo potrzebne. - Nasi podopieczni mają sporo energii. Trafili tu m.in. dlatego, że źle ją spożytkowali. Teraz warto ją wykorzystać dobrze - zaznacza.

ab / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.