bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2014
  • wyświetleń: 4202

Utrudnienia na DK1 - wideo

Kierowcy, którzy na co dzień przemierzają drogę z Bielska-Białej w kierunku Katowic, muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami w ruchu. Tuż za granicą stolicy Podbeskidzia rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania z ulicą Lipowską, która zakończy się dopiero jesienią.

Od lat o tę inwestycję zabiegały władze Czechowic-Dziedzic. Aby ułatwić mieszkańcom gminy "przeprawę" ruchliwą krajówkę, w miejscu niebezpiecznego skrzyżowania powstanie sygnalizacja świetlna. W ramach inwestycji zostanie również zlikwidowany niebezpieczny przejazd - skrzyżowanie z ulicą Świerkowicką.Aktualnie na kilometrowym odcinku zamknięte są oba pasy ruchu w kierunku Bielsku-Białej. Ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią w kierunku Katowic. Wykonawcą inwestycji jest HEILIT+WOERNER Sp. z o.o. Koszt przebudowy wynosi 12 milionów złotych. Prace mają zakończyć się w maju 2015 roku.Skrzyżowanie ulicy Lipowskiej z DK1 w Czechowicach-Dziedzicach to - jak wynika z policyjnych statystyk - obecnie jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w regionie. Co gorsza, wypadków i kolizji z roku na rok w tym miejscu przybywa. Czas pokazał, że ani ograniczenie prędkości, ani policyjne apele o ostrożną jazdę, nie wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.