bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1931

Autokary ciągle bez parkingu

Po raz kolejny na sesji rady miejskiej został poruszony temat parkowania autokarów w rejonie starówki. Okazuje się, że ciągle brakuje miejsc, w których autobusy z turystami mogłyby zaparkować.

Problem zgłosił radny Józef Łopatka. - Odnoszę wrażenie, że nasze nakłady na rewitalizację starówki nie przynoszą takich efektów, jakie powinny. Trzeba się zastanowić nad stworzeniem miejsc postojowych dla autokarów wycieczkowych - mówił rajca.

rynek
Rynek w Bielsku-Białej · fot. bielsko.tv


Józef Łopatka argumentował swoją wypowiedź tym, że czasy się zmieniły i coraz mniej jest turystów godzi się na kilkukilometrowe wędrówki.

- Tu chodzi o stworzenie dwóch, trzech miejsc parkingowych. Może to działać na zasadzie rotacji, że przyjeżdża autokar, wysadza turystów, a potem udaje się na jakiś dalszy parking - dodaje Józef Łopatka.

Miejsca parkingowe dla autokarów miały się znaleźć na projektowanym przy ulicy Kopernika parkingu wielopoziomowym. Parking nie powstał, bo żadna z firm nie wzięła udziału w postępowaniu przetargowym.

- W celu rozwiązania bieżącej sytuacji jest uzgodnione, że autokary mogą "wysadzać" wycieczkę przy Wytwórni Filmów Rysunkowych - mówi Jolanta Jędrzejczyk pełnomocnik prezydenta ds. Rewitalizacji Obszarów Miejskich.

Czy w mieście z turystycznymi aspiracjami takie rozwiązanie musi wystarczyć?

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.