bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3508

Tramwaj wrócił do Olszówki - foto

Dom Kultury w Olszówce zorganizował już II edycję konkursu plastycznego "Pocztówka z Bielska-Białej". Podczas podsumowania konkursu odsłonięto również mural z tramwajem, który powstał na budynku Domu Kultury.

Głównym celem konkursu było wspieranie działań artystycznych dzieci i młodzieży oraz promocja miasta Bielska-Białej. Na konkurs wpłynęły 242 prace z 18 placówek kultury i oświaty działających w naszym mieście. W piątek uroczyście podsumowano konkurs oraz nagrodzono laureatów i wyróżnionych.

Pocztówka z Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Jednym z elementów piątkowego wydarzenia było również symboliczne przecięcie wstęgi na muralu z "tramwajem”, który stanowi element Domu Kultury w Olszówce. W latach siedemdziesiątych do budynku Domu Kultury dobudowano charakterystyczne w formie dodatkowe pomieszczenie. Niestety stało się ono ulubionym miejscem dla graficiarzy.

Przed kolejnym malowaniem elewacji, postanowiono namalować własne graffiti i nawiązać historycznie do miejsca w jakim znajduje się Dom Kultury. Stowarzyszenie Olszówka udostępniło dokumentację fotograficzną starego tramwaju, a Marcin Bur zaprojektował i wykonał mural. Tramwajową zajezdnią jest Dom Kultury, a numer linii to 20D, czyli nr budynku. Nad całością powiewa jak proporzec (też namalowane) logo.

Już w trakcie malowania wielu mieszkańców przystawało i wspominało czasy tramwajów w Bielsku-Białej. Nowy ale stary tramwaj stał się punktem charakterystycznym dla Domu Kultury.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.