bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2014
  • wyświetleń: 22012

Samolot spadł na posesję - wideo

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W sobotę, kilkanaście minut po godzinie 12.00 na prywatną posesję w Aleksandrowicach spadł niewielki samolot. W katastrofie lotniczej zginął pilot i pasażer awionetki.

ReklamaPrzelot samolotu był główną atrakcją festynu Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 6. Z maszyny miało zostać wykonane zdjęcie boiska, na którym znajdowały się dzieci, rodzice i kadra dydaktyczna.

Niestety awionetka z niewiadomych przyczyn przelatując nad boiskiem zaczął pikować w dół. Maszyna spadła na prywatną posesję przy ulicy Agrestowej. Przed zderzeniem z ziemią samolot zahaczył skrzydłem o drzewo. Mieszkańcy pobliskich domostw próbowali ugasić awionetkę, jednak nie udało się uratować pilota i pasażera.

Usuwanie wraku samolotu - 31.05.2014 · fot. KMP Bielsko-Biała


- Było słychać straszny ryk samolotu. Pomyślałem, że jakiś pilot daje "czadu". Potem zaraz uderzenie. Szybko wybiegliśmy z domu, złapaliśmy za gaśnice. Jak już tego ognia ubyło, to było widać tylko z jednej strony zwęgloną jedną nogę z drugiej było już dwie nogi - mówi świadek zdarzenia, Jarosław Jakobsze.

Miejsce katastrofy:Na miejscu katastrofy pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj