bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 maja 2014
  • wyświetleń: 1765

TV: Policjanci ćwiczyli na strzelnicy

Pod czujnym okiem instruktorów bielscy policjanci szkolili swoje umiejętności strzeleckie. Zadania, jakie stawia się policjantom, to przede wszystkim bezpieczne, szybkie i skuteczne posługiwanie się bronią. Oby jednak w czasie służby nie mieli powodu sięgać po ten wyjątkowy i ostateczny środek.

Reklama

Trening strzelecki, to bardzo ważny element wyszkolenia policjanta, podwyższania umiejętności oraz kształtowania odpowiednich nawyków bezpiecznego i sprawnego obchodzenia się z bronią palną. Umiejętności te decydują często o zdrowiu, a nawet życiu stróżów prawa oraz osób postronnych.Policjanci doskonalili swoje umiejętności na strzelnicy w Czechowicach-Dziedzicach. Zajęcia odbyły się pod czujnym okiem instruktorów strzelań policyjnych. Przed przystąpieniem do części praktycznej, instruktorzy omówili zasady obowiązujące na strzelnicy i podczas samego treningu. Zajęcia kończyły się egzaminem.

Szkolenie strzeleckie jest integralną częścią szkolenia i doskonalenia zawodowego policjantów. W czasie szkoleń stróże prawa ćwiczą umiejętności w posługiwaniu się różnymi rodzajami broni. Do treningów przystępują policjanci wszystkich pionów: prewencyjnych, kryminalnych i logistycznych. Podczas wczorajszych zajęć policjanci ćwiczyli strzelanie szybkie, sytuacyjne i dynamiczne.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.