Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2014
  • wyświetleń: 3205

Minister na budowie stadionu

Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat gościł w Bielsku-Białej. Podczas wizyty w Ratuszu spotkał się z prezydentem Jackiem Krywultem oraz przedstawicielami klubów i organizacji sportowych działających w naszym mieście.

Była to okazja do zaprezentowania nie tylko osiągnięć sportowców z Bielska-Białej, ale również infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Podczas prezentacji wiele uwagi poświęcono finansowaniu przez Gminę sportu, zarówno profesjonalnego jak i amatorskiego. Minister Biernat nie krył podziwu, że Bielsko-Biała każdego roku przekazuje na ten cel 10 proc. budżetu miasta.

minister w bielsku
Minister wizytował budowę stadionu · fot. UM Bielsko-Biała


Dla zaproszonych gości spotkanie było okazją do zadania ministrowi pytań związanych choćby z regulacjami prawnymi czy możliwościami finansowania sportu wyczynowego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Miłym akcentem było wręczanie przez ministra prezydentowi Jackowi Krywultowi brązowej odznaki "Za Zasługi dla Sportu".

Następnie minister Biernat udał się na Stadion Miejski, gdzie prezydent Krywult zaprezentował powstający obiekt. W godzinach popołudniowych Andrzej Biernat wziął udział w uroczystym podsumowaniu sezonu zimowego 2013/14, które odbyło się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Buczkowicach.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.