bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2014
  • wyświetleń: 3987

Miejska dotacja dla szpitala

Rada Miejska Bielska-Białej podjęła decyzję o przekazaniu w formie dotacji celowej stu tysięcy złotych Beskidzkiemu Centrum Onkologii - Szpitalowi Miejskiemu im. Jana Pawła II.

Reklama

Środki te zostaną, przeznaczone na dofinansowanie zadania pod nazwą „Rozbudowa Zakładu Radioterapii w Beskidzkim Centrum Onkologii”, a konkretnie na ukończenie budowy bunkra, w którym umieszczony zostanie tzw. przyspieszacz nowotworowy - nowoczesne urządzenie wykorzystywane w leczeniu radioterapią.

szpital onkologiczny
Inwestycja na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii · fot. UM Bielsko-Biała


Bunkier, którego budowa dobiega końca będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Budowany jest wg najnowszej światowej technologii ze specjalnych elementów zawierających m.in. ołów i hel, stanowiących naturalną barierę dla promieni.

W połowie maja przyspieszacz zostanie umieszczony wewnątrz bunkra i rozpoczną się jego testy, które potrwają około dwóch miesięcy. Inwestycja ta jest ostatnim etapem rozwoju zintegrowanego systemu radioterapii na Podbeskidziu.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.