Wiadomości

  • 6 maja 2014
  • wyświetleń: 3027

Z Sejmu do Europarlamentu

Trójka posłów z naszego regionu chce dostać się do Parlamentu Europejskiego. Stanisław Szwed z Prawa i Sprawiedliwości, Mirosława Nykiel z Platformy Obywatelskiej oraz Artur Górczyński z Twojego Ruchu będą walczyć ze sobą w Eurowyborach.

Za trzy tygodnie, a konkretnie 25 maja, odbędą się wybory do Parlamentu Eurpejskiego. Z naszego regionu startuje wiele znamienitych osobistości - m.in. Tomasz Adamek, Tadeusz Cymański, Jerzy Buzek, Kazimierz Kutz, czy Janusz Korwin-Mikke.

eurowybory
Parlamentarzyści z naszego regionu chcą do Europy


Brukselę za swój najbliższy cel postawili sobie parlamentarzyści z naszego regionu. Stanisław Szwed znajduje się na czwartym miejscu na śląskiej liście PiS. To samo miejsce na liście PO otrzymała Mirosława Nykiel. Dziewiąte miejsce przypadło Arturowi Górczyńskiemu z Twojego Ruchu.

Ewentualny awans zawodowy przyniesie posłom wymierne korzyści finansowe. Z dotychczasowych kilkunastu tysięcy złotych pensji, zarobki polityków wzrosną nawet do 40 tysięcy złotych miesięcznie.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.