Wiadomości

  • 5 maja 2014
  • wyświetleń: 5689

Uroczyste obchody 3 Maja - foto

Jak co roku w Bielsku-Białej uroczyście świętowano rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Były kwiaty, przemówienia, defilada oraz msza święta za Ojczyznę.

Na placu Ratuszowym spotkali się wszyscy ci, którzy w sposób szczególny chcieli zamanifestować swój patriotyzm. Przypominały o tym m.in. biało czerwone kokardki w klapach przedstawicieli władz samorządowych, parlamentarnych oraz zaproszonych gości i zgromadzonych mieszkańców.

Uroczyste obchody 3 Maja · fot. UM Bielsko-Biała


Po odśpiewaniu Hymnu państwowego i uroczystym wciągnięciu na maszt flagi państwowej, w swoim przemówieniu prezydent Jacek Krywult przypomniał znaczenie naszej konstytucji. Po złożeniu kwiatów przy pomniku Konfederatów Barskich odbył się przemarsz Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, przedstawicieli władz, Policji, Straży Pożarnej, Młodzieżowej Rady Miasta oraz pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, Harcerzy ZHP i ZHR oraz stowarzyszeń i szkół do bielskiej katedry, gdzie odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.