bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 maja 2014
  • wyświetleń: 7285

Pobili Turków prowadzących kebab

Prokuratura Rejonowa w Żywcu skierowała do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi T. i Bartoszowi Z., którzy w dniu 28 września 2013 roku w Bielsku-Białej pobili i znieważyli dwóch obywateli tureckich z powodu ich przynależności narodowej.

W dniu zdarzenia, w godzinach późnowieczornych, oskarżeni wyszli z pubu, gdzie spożywali alkohol i udali się do pobliskiego lokalu gastronomicznego, aby zjeść kebab. Mężczyźni weszli do lokalu, zachowywali się w sposób wulgarny i nie zwracając uwagi na osoby stojące w kolejce, zażądali obsługi poza kolejnością.

Zaczęli wyzywać pracujących tam pokrzywdzonych obywateli tureckich, a następnie szarpać i bić jednego z nich, zadając mu szereg ciosów. Do bójki dołączył drugi pokrzywdzony, który chciał pomóc swojemu bratu. Po chwili na miejsce przyjechał wezwany patrol policji, który dopiero po udzieleniu wsparcia przez kolejne dwa patrole, zatrzymał agresywnych oskarżonych.

W trakcie interwencji oskarżeni nadal wulgarnie znieważali pokrzywdzonych, używając słów powszechnie uznanych za obelżywe z powodu ich przynależności narodowej. W wyniku zaistniałego zdarzenia jeden z pokrzywdzonych doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia głowy i prawego kciuka oraz złamania nosa z przemieszczeniem.

Przeprowadzone badanie stanu nietrzeźwości dało wynik 0,94 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu u jednego z oskarżonych oraz 0,83 mg/l - u drugiego.

Łukasz T. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, a Bartosz Z. wyjaśnił, że nie pamięta przebiegu zdarzenia. Oskarżeni nie byli karani sądownie. Obu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

ab / bielsko.info
źródło: Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.