Reklama

Wiadomości

  • 1 maja 2014
  • wyświetleń: 1921

Strażnicy złapali podpalacza

27 kwietnia około godz. 8.00 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kierowcy MZK, że na przystanku autobusowym przy ulicy Warszawskiej bezdomny mężczyzna podpalił zawartość kosza na śmieci.

Skierowani na miejsce strażnicy miejscy potwierdzili ww. fakt i ugasili palące się śmieci oraz ujęli 45-letniego bielszczanina, który jak się okazało, kilka dni wcześniej na ulicy 11 Listopada usiłował podpalić kosz na śmieci oraz pomieszczenie piwniczne w budynku kamienicy.

Z kolei, w tym samym dniu około godz. 13.20 dyżurny SM otrzymał telefoniczną informację, że ww. bezdomny mężczyzna wyrwał, a następnie dokonał kradzieży żeliwnej kratki, która zabezpieczała okienko piwniczne w budynku Sądu Okręgowego przy ulicy Cieszyńskiej. Na miejsce skierował patrol SM, który w bezpośrednim pościgu na ulicy Sikorskiego ujął 45-letniego sprawcę kradzieży. Skradzione mienie zostało odzyskane.

W trakcie wykonywania dalszych czynności służbowych przez patrol SM okazało się, że ujęty mężczyzna, kilka dni wcześniej na ulicy 11 Listopada usiłował podpalić kosz na śmieci oraz pomieszczenie piwniczne w budynku kamienicy oraz jest on również sprawcą podpalenia kosza na śmieci na przystanku autobusowym przy ulicy Warszawskiej.

Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze policji.

ab / bielsko.info

źródło: Straż Miejska Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.