Reklama

Wiadomości

  • 3 maja 2014
  • wyświetleń: 1775

Analizowali stan placów zabaw

Straż miejska w Bielsku-Białej przeprowadziła kontrole trzydziestu placów zabaw dla dzieci pod względem bezpieczeństwa oraz stanu technicznego urządzeń.

Strażnicy miejscy w trakcie kontroli sprawdzali, czy urządzenia służące do zabawy są stabilne i bezpieczne, czy konstrukcja nie jest spróchniała i skorodowana, czy w huśtawkach i zjeżdżalniach nie ma wystających gwoździ lub śrub. Kontrolowali, czy ogrodzenie jest kompletne, jak również sprawdzali ogólny stan czystości i porządku na terenie placu zabaw oraz wokół niego.

huśtawka
Stan huśtawki na jednym ze skontrolowanych placów zabaw · fot. Straż Miejska


Strażnicy miejscy skontrolowali place zabaw zlokalizowane przy ulicach: I Armii Wojska Polskiego, Akacjowej, Andrychowskiej, Bohaterów Warszawy, Bratków, Broniewskiego, Czwartaków, Dmowskiego, Dywizji Kościuszkowskiej, Ikara, Jesionowej, Kossak-Szczuckiej, Leśników, Matusiaka, Partyzantów, Podchorążych, Skarżyńskiego, Spółdzielców, Sterniczej, Wapienickiej, Wiśniowej, Zaruskiego, Zielonej.

W wyniku kontroli, w czterech przypadkach stwierdzono uchybienia: uszkodzenie lub brak siedziska na huśtawce, brak desek i wystające zardzewiałe śruby w obudowie piaskownicy. Nieprawidłowości te zostały przekazane administratorom placów zabaw i niezwłocznie przez nich usunięte.

ab / bielsko.info

źródło: Straż Miejska Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.