bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2014
  • 30 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 4042

Ruch w centrum do zamknięcia?

Dwie kluczowe dla ruchu miejskiego ulice mogą zostać zamknięte. Na kwietniowej sesji rady miejskiej radna Grażyna Staniszewska zaproponowała, aby w przeddzień światowego dnia bez samochodu wyłączyć z ruchu ulice 3 Maja i Partyzantów.

Niezrzeszona radna po raz kolejny w kadencji podjęła temat światowego dnia bez samochodów, który w tym roku przypada na poniedziałek 22 września.

3 maja
Ulica 3 Maja · fot. google.com


- Wnoszę o zorganizowanie w tym dniu bezpłatnej komunikacji miejskiej. Tak robi wiele miast znacznie biedniejszych od Bielska-Białej. Będzie to najlepsza i najtańsza forma edukacji ekologicznej oraz znakomita promocja miejskiej sieci autobusowej - mówiła Grażyna Staniszewska.

Według zamysłu radnej w przeddzień światowego dnia bez samochodu w Bielsku-Białej można by zamknąć ruch samochodów na ulicy 3 Maja i Partyzantów.

- Miasto planuje wyciszenie w najbliższej przyszłości ruchu na tym trakcie. Byłaby to dobra zapowiedz tych działań i kolejny sygnał ws. konieczności ograniczenia ruchu samochodowego w centrum miasta - kontynuowała niezrzeszona radna.

W odpowiedzi udzielonej na sesji prezydent Jacek Kruwult podkreślił, że ten dzień ma jedynie wartość symboliczną, o czym świadczy stale rosnąca sprzedaż samochodów.

- Przy każdym przystanku możemy nawet orkiestrę postawić, ale czy pomoże to ograniczyć ilość samochodów - pytał retorycznie Jacek Krywult. - To są tylko pewne gesty, oczywiście będziemy brać w tym udział, ale nie spodziewajmy się, że ludzie nagle przestaną jeździć samochodami - dodał prezydent.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.