bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 3476

Szpital Pediatryczny pięknieje

Widać już pierwsze efekty termomodernizacji Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Z głównego szpitalnego budynku zniknęła część rusztowań z zabezpieczającą siatką odsłaniając nową elewację.

Szpital Pediatryczny
Szpital Pediatryczny pięknieje · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Poprawa estetyki była ważnym ale nie jedynym powodem prowadzonej właśnie inwestycji. Termomodernizacja naszych budynków oprócz efektu estetycznego ma bowiem także dać skutek ekonomiczny. Bo ocieplone ściany to mniejsze rachunki za ogrzewanie - mówi Czesław Kapała, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego do spraw administracyjno-technicznych.

W ramach prowadzonych prac ocieplone i pokryte nowym tynkiem zostać mają trzy szpitalne budynki - pawilon numer 2, w którym mieści się większość szpitalnych oddziałów, tak zwana przewiązka, w której funkcjonuje izba przyjęć oraz budynek poradni psychologiczno-zawodowej, który w przyszłości służyć ma potrzebom psychiatrii dziecięcej. Z inwestycji wyłączony jest pawilon numer 1, w którym mieści się oddział niemowlęcy oraz administracja szpitala.

- Ponieważ od strony placu Zwycięstwa ten budynek ma sporo zabytkowych elementów architektonicznych, konserwator zabytków nie wyraził zgody na jego termomodernizację w takim sposób, w jaki obejmie ona pozostałe budynki szpitala. Mamy jednak nadzieję, że pawilon numer 1 znajdzie się w miejskim programie rewitalizacyjnym i jego elewacja również zostanie w przyszłości odnowiona - mówi Czesław Kapała.

Prowadzona termomodernizacja to nie tylko ocieplanie ścian styropianem i nowa elewacja. To także instalacja na dachu kolektorów słonecznych, dzięki którym podgrzewana będzie wykorzystywana w szpitalu woda. Inwestycja ma zostać zakończona do końca września. Jej koszt to około 1,1 miliona złotych z czego ponad 400 tysięcy stanowią środki przekazane przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, które jest organem założycielskim dziecięcego szpitala. Pozostałe pieniądze pochodzą z dotacji i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.