bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1691

Akcja Arki obok Bolka i Lolka

24 kwietnia Fundacja Ekologiczna Arka zainicjowała kolejną edycję akcji "Listy do Ziemi". Na pl. Bolka i Lolka zjawiło się dokładnie 115 dzieci z szkół podstawowych nr 2 i 9.

Przygotowania do ogólnopolskiej akcji "Listy dla Ziemi" Fundacja Arka prowadzi już od kilku miesięcy. W kwietniu ponad 300 tysięcy młodych ludzi napisze ekologiczne listy do dorosłych. - Cieszymy się, ponieważ do tej pory zgłosiło się ponad 320 samorządów oraz 4200 szkół i przedszkoli! - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

listy do ziemi
Ponad 100 dzieci wzięło udział w inauguracji tegorocznej akcji "Listy do Ziemi" · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Głównym elementem akcji będzie pisanie tematycznych listów przez młodych ludzi, które skierowane będą do dorosłych. Tematyka listów i całego programu dotyczy prawidłowego zagospodarowania odpadów i niskiej emisji.

- Akcja była organizowana po raz pierwszy w 2013 roku i już stała się jednym z głównych wydarzeń ekologicznych w kraju. Docelowo ma być organizowana każdego roku, ale tematy i pomysły będą się zmieniać - dodaje Wojciech Owczarz.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.