bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 23033

Ksiądz rzucił stułę podczas liturgii

W jednej z bielskich parafii podczas liturgii Wielkiego Czwartku ksiądz proboszcz zrzucił stułę i ornat, po czym opuścił kościół. Zdarzenie wprowadziło wiernych w zdumienie.

stuła
Ksiądz rzucił stułę podczas liturgii


O nietypowej sytuacji pisze w swoim felietonie dziennikarz Gościa Niedzielnego, ks. Jacek M. Pędziwiatr z parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej. Według relacji duchownego ksiądz proboszcz oznajmił wiernym, że jego obecność podczas wielkoczwartkowej liturgii jest zbędna, zrzucił ornat i stułę i wyszedł z kościoła. Proboszcz miał również powiedzieć: - Jeżeli w tym kawałku chleba nie ma Chrystusa, to moja obecność tutaj jest zbędna.

Incydent wywołał wielkie zakłopotanie wśród wiernych. W rocznicę dnia, w którym Chrystus ustanowił sakrament kapłaństwa, opuścił ich własny duszpasterz. Taka sytuacja trwała kilka minut. Nagle proboszcz wrócił do wiernych, przywdział szaty liturgiczne i powiedział, co trzeba, żeby wszyscy zrozumieli i uwierzyli w eucharystyczną obecność Jezusa.

- Strasznie - przepraszam, że określę to tak po krakowsku - strasznie mi się to wszystko podobało. Bo żyjemy w takich czasach, kiedy kazania trzeba głosić metodą hitchockowską: na początku trzęsienie ziemi, a potem już tylko mocniej. Żeby ze słowem Bożym przebić się przez miałką konkurencję gwiazdorskich plotek, żeby pokonać lepiącą się niczym glony do arki Noego politykę, co się łasi do Kościoła, żeby choć na chwilę zostawić na boku wszystkie te „-yzmy” i „-izmy”, które rzekomo lub naprawdę grożą wspólnocie wierzących, trzeba radykalnych środków i czytelnych znaków - pisze ks. Jacek Maria Pędziwiatr.

ab / bielsko.info, źródło: Gość Niedzielny

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.