bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2979

Radary drogówki aż się grzały

Skontrolowanych ponad 160 kierowców, spośród których 86 ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości - to efekty poniedziałkowych działań pod kryptonimem "Prędkość" prowadzonych przez policjantów z bielskiej drogówki.

Akcja rozpoczęła się o 6.00 i trwała do 22.00. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

radiowóz
Podobne działania będą cyklicznie kontynuowane · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci ruchu drogowego zostali dodatkowo wyposażeni w nowe urządzenie do pomiaru prędkości. Mowa o laserowych miernikach, które uskuteczniły walkę z piratami drogowymi przekraczającymi dozwoloną prędkość jazdy. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Na bielskich drogach mundurowi skontrolowali ponad 160 kierowców. 86 spośród nich ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. W czasie prowadzonych działań policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. Jeden z kierowców złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.