bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2014
  • 18 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 8127

19. Targi Pracy w ATH - zdjęcia

Znajomość języków, wyższe wykształcenie techniczne, życiowa aktywność - to cechy osób, poszukiwanych przez firmy z Podbeskidzia. W środę 16 kwietnia podczas XIX Targów Pracy na ATH prezentowali się pracodawcy.

Swoje stoiska wystawiło ponad 40 pracodawców, przede wszystkim firmy z rejonu bielskiego, ale też firmy, agencje pośrednictwa pracy i instytucje rynku pracy. Pracodawcy poszukiwali osób aktywnych, zdeterminowanych do samorozwoju, posługujących się językami obcymi oraz wyposażonych w umiejętności niezbędne do poruszania się na rynku pracy.

19. Targi Pracy w ATH · fot. Mirosław Łukaszuk / ATH Bielsko-Biała


- Od wielu lat organizujemy Targi Pracy, aby ułatwić naszym studentom poznanie oczekiwań pracodawców. Co szczególnie nas cieszy, dla wielu osób targi rzeczywiście były pierwszym krokiem do spotkania z przyszłym pracodawcą i rozpoczęcia kariery zawodowej. Liczymy, że teraz będzie podobnie - mówi prof. Henryk Klama, prorektor ds. studenckich Akademii Techniczno-Humanistycznej.

- Podobnie, jak podczas poprzednich edycji, dominują oferty firmy z branży automotive, skierowane do inżynierów. Można także jednak znaleźć propozycje dla pracowników w obszarach jakości, księgowości, finansów, logistyki, transportu czy IT - wyjaśnia Izabela Konior, kierowniczka Biura Karier ATH, organizatora targów.

Osoby, zainteresowane możliwością odbycia praktyk lub staży w krajach Unii Europejskiej, mogły skorzystać z porad w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct. Z kolei dla osób zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości, planujących założenie własnej firmy, ofertę przygotowały Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości działające przy ATH. Dla studentów i absolwentów firmy przygotowały również ofertę programów stażowych i praktyk w różnych działach.

Targi są częścią projektu Sprężyna Kariery współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

adv / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.